Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > Nastavenie DSP

 o Navštíveno 3216x o
o 14.05.2023, 10:05 | vladko155 | Upraveno: 2023-05-14 10:42:03
Zdravím všetkých fanúšikov autohifi.....veľmi dlho som premýšľal, či sem napíšem alebo nie. V poslednej dobe od kedy som sa vrátil zo Salzburgu ako majster európy v kategórii SQ Skilled 4000 súťaže EMMA, som zistil, že aj autá na európskej úrovni majú vážne problémy s naladením. Nielen súťažiaci, ale čo je pre mňa obrovské sklamanie, tak aj autá výrobcov veľkých a známych značiek. Nikdy by som sem asi nepísal, keby som v posledných mesiacoch nezažil tú radosť a nadšenie akú mali ľudia, ktorým som auto ladil. Aby ste chápali ako to funguje, je to celý postup, ktorý zahŕňa prácu s mikrofónom ale najmä veľmi podstatné nastavenia časových korekcií a fázy. Toto je pre mnohých veľké trápenie. Sám som si to zažil.....Preto Vám, autohifi nadšencom, ponúkam možnosť buď auto správne naladiť a všetko potrebné vysvetliť, alebo ak by bol záujem pre nadšencov samoukov urobiť takzvané školenie kde všetky dôležité veci od základov až po 1. miesto na európskom šampionáte EMMA v SQ vysvetlím a prakticky ukážem......Dajte vedieť v prípade záujmu. Ďakujem

Vlado Pečimon +421 907 727 109
vladimir.pecimon@hotmail.com

foto k příspěvku  od vladko155



o 15.05.2023, 08:35 | TommyDS
Super, gratulujem k umiestneniu. BTW - Peter S na fotke je podla mna jednym z naj guru v Europe, co sa tyka prace s DPS a ako z toho dostat maximum, zabava pozerat jeho tutorialy na youtube
o 15.05.2023, 09:28 | vladko155
TommyDS máš pravdu, Peter je popularizátor autohifi na tej najvyššej úrovni, o tom niet pochýb. Čo sa ale týka nastavenia DSP je vec jednoznačná. Ak na EMMA súťaži dostaneš plný počet bodov za pozície aj focus, znamená to že prácu s DSP vieš na 90%....všetky ďalšie rozdiely v bodovaní sú dané umiestnením reproduktorov, voľbou komponentov, spôsobom napájania, signálovou cestou, kabelážou a tlmením. BTW - Peter ma pozval do Maďarska, kde bude robiť školenia.....čo viac povedať? To čo ponúkam viem robiť na európskej úrovni.
o 16.05.2023, 21:24 | Zbiro
Bude to dlhšie čítanie, ale podelím sa s osobnou skúsenosťou:
Pre tých, ktorí si nie sú s výsledným zvukom svojej zostavy istí alebo spokojní alebo pre tých, ktorých odrádza použitie DSP procesora pre jeho zložité nastavenie s nutnosťou použitia kalibračného zariadenia, tak práve im odporúčam kontaktovať Vlada.

Ja som chcel vo svojej Honde Civic X len mierne upgradovať audiosústavu o 2 pásmové repro Morel Maximus V2 s vysokou citlivosťou 93dB a zapojiť ich na OEM rádio. Auto som už celé predtým poriadne vytĺmil a odhlučnil (veľmi hlučný podvozok od pneumatík), tak som očakával, že výmenou reproduktorov nastane nejaká počuteľná zmena. Ukričané výšky, plochý stredobas a obrovské sklamanie. Dokonca originál stredobasy mali plnší zvuk pri rovnakej úrovni hlasitosti. Zvažoval som výmenu autorádia za 2DIN s integrovaným DSP procesorom resp. použitie DSP procesora so zosilňovačom, ktorý už dlhší čas nemal využitie. Vlado tu predával procesor Helix DSP mini MK2 a ponúkol mi pomoc s nastavením, keďže som s tým nemal žiadne skúsenosti. Poskladal som zostavu a po 3-4hodinách ladenia som ostal v nemom úžase z výsledného zvuku. Uhladené výšky plné detailov, vykreslenie scény, pozícia hlasov a tá energia a hĺbka zo stredobasov! Neskutočné! O niekoľko tried posun vpred. Vlado vyžmýkal zo zostavy úplné maximum a mňa neprestáva zvuk baviť. Rozhodol som sa správne a Vladove služby vrelo odporúčam.
Ústretový prístup, množstvo užitočných rád a informácií už pri prvom tel. rozhovore. Len si nesadajte do jeho auta...potom sa nevrátite včas domov.:-)
o 22.05.2023, 22:05 | RoninSk | Upraveno: 2023-05-22 22:08:39
Začnem tým, čo ja odporúčam pre všetkých nových či aj aktuálnych autohifi fans:

- Chceš, aby ti nové audio hralo s dokonalým finish lookom ? Chceš byť zvukom obklopený po celom aute? Choď za borcami, ktorí sa tím živia a robia to každý deň. Sú naozaj dobrí v tom čo robia a vyčaria ti úsmev na tvári.
- Preferuješ viac vernosť a pocit, ako keby sa všetko odohrávalo pred tebou ? Chceš k tomu hudobný gurmánsky zážitok, niečo ako jedlo od michelinského kuchára? Nechaj si to naladiť od Vladka
- Si kutil a chceš sa do toho pustiť sám ? Nebuď tvrdohlavý, skontaktuj sa s Vladkom a on ti poradí, čo pri výbere a inštalácii nepodceniť a auto ti naladí ku maximálnej spokojnosti

A teraz menej podstatné info, na základe čoho ti toto odporúčam
Tiež mám za sebou 3 inštalácie mojich áut, hudbu počúvam od malička a moje požiadavky na kvalitu sa vyvíjajú spolu s dobou.
Prvá inštalácia, prvý lektor, kamoš z bývalej práce, vďaka za všetko. Vďaka nemu som to dosiahol ku spokojnosti k danej dobe a naučil som sa základy inštalácie ozvučenia v aute.
Druhá inštalácia, druhé auto, pôvodný hardvér a rovnaká inštalácia len doplnenie jednoduchého dps ku rádiu alpine 9884r. Postupná nespokojnosť, a strávenie xyz hodín LADENÍM pasívneho systému na miesto spokojného počúvania
Tretia inštalácia, kúpa stredov, kde som spoznal Vladka, s ktorým som do dnes kamarát vďaka spoločnému koníčku. On je lektor mojej 3 inštalácie a vďaka nemu som dokázal eliminovať veľmi veľa neduhov, ktoré by ma dnes trápili a podporovali moju nespokojnosť v celkový výsledok. Vďaka nemu som preskočil stovky hodín trápenia, skúmania a aj eur. Doprial mi poznanie, ako ďaleko môže siahať pôžitok z počúvania hudby aute

Nakoľko to všetko stojí veľa peňazí a času, je veľmi podstatné, aby tvoje rozhodnutia neboli pokusmi ale overené. Je to projekt, kde pri správnom NÁVRHU, TIPOV na spôsob INŠTALÁCIE a najmä LADENÍ vieš dostať maximum a preto si daj podariť od najskúsenejších, aby si si nemusel vychodiť ich cestičku. Neoľutuješ :) Nie je nič krajšie, ako keď ťa tvoje úsilie obdarí v podobe zimomriavok pri posluchu tvojho ozvučenia v aute ;)

PS: niekto sa tým živý a baví ho to, no niekto preto aj žije a tam je skrytý ten bonus navyše, ktorý od Vladka dostaneš ;)
o 23.05.2023, 13:55 | vladko155
Ďakujem chlapi za príjemnú spätnú väzbu, teší ma Vaša spokojnosť, a že ste si spomenuli.....
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3247 sekund.