Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Ostatní > Jaký vysavač?

 o Navštíveno 10933x o
o 28.01.2014, 15:41 | Area51
Ahojte lidi, co kdo doma máte za vysavač? Vubec nevím co vybrat. Chci aby to bylo co nejtišší, mělo nástavec s turbo kartáčem a nebyla to žádná kráva veliká, máme pejska JRT a ty kratoucké chlupy jsou uplně všude. Byt je 2+1 s plovoučkama a malým dlouho chlupatým kobercem+pohovka. Strop řekněme 5-6tis? Díky A51


o 28.01.2014, 17:58 | cob1,2HTP:)
Mame bosch a celkem spokojenost. Hlavne je tichej.
[ Link ]
Jen ta barva je horsi. Jo a ma vsesmerovy kolecka, tak se neprevraci.
o 28.01.2014, 19:07 | Only_One
Miele jasná volba :)
o 28.01.2014, 20:08 | Area51
HTP: Vypadá zajímavě.

O_O: Co třeba Rowenta? Miele proč? Znám to jmeno, ale nikdy jsme od nich v podstatě nic neviděl:(
o 28.01.2014, 21:26 | cob1,2HTP:)
To spis elektrolux
o 28.01.2014, 22:50 | Rajdlos
Miele dal jsem na radu zdejsich. Saci vykon. Hlucnost. Proste super.
o 29.01.2014, 00:01 | Luke_288
Taky jsem za Miele. Koupili jsme pred 5ti lety za cca 5K (kdyztak najdu presnej typ), nemenil bych. Nelamava hadice a jak pise rajdlos- vykon, hluk- super. Tahle znacka je jistota a zrovna ve vysavacich nejsou nijak drasticky drazsi.
o 29.01.2014, 08:59 | Zdeny60
Vorwerk - a jasná volba:-)
mám od roku 1998!! a používá se na kdeco, od domu po auto, včetně stavebniho prachu atd... Nikdy problém, dovoz ND až domů.
Mám celý set včetně Kobosanu a nemohu si ho ani já ani žena vynachválit.
PS: už nejsem dealer Vorwerku:-)))
o 29.01.2014, 09:09 | Only_One
jo, jenže to není do 6ti tisíc :-))
o 29.01.2014, 11:22 | Zdeny60
No jo, to jsem přehlédnul:-) Fakt není.
o 29.01.2014, 12:25 | Area51
Díky moc, snad něco rozumnýho vyberu :) Jen mě pořád láká ta Rowenta co u ní píšou 62dB, ale otázka je jak to měří, že....
o 29.01.2014, 12:35 | Jeffry.j
Máme doma Rowenta silence force compact RO442721
máme s ním výborné zkušenosti, malý, lehký, výkonný, málo hlučný.
o 29.01.2014, 16:18 | Ravo
Máme taky tu Rowentu, dostává mě jak je tichá...největší hluk dělá aerodynamický svist nasávaného vzduchu.

Líbí se mi ta Delta hubice (není rovná, ale špičatá do trojúhelníku) a naprosto suprově se s tím vysávají rohy, nic v rožku nezůstane.

Jediný co mi trošku vadilo ty kolečka, chová se to trošku jankovitě, viz. můj příspěvek do tématu o vysavačích: [ Link ]


o 29.01.2014, 21:24 | carelectronic
Miele.
o 17.03.2014, 10:11 | Pekys
tak se přidám s dotazem, na konkrétní typ Miele? Já měl dobrý zkušenosti s Electrolux UltraOne, byl tichej, měl dobrej výkon. Šel bych do něj klidně zase, ale když tu chválíte Miele, tak bych zkusil ten, jestli je lepší.
o 17.03.2014, 10:44 | Only_One | Upraveno: 2014-03-17 10:45:14
vlastnosti vysavače udá sací výkon motoru a jeho příslušenství a tvar nástavců. Takže v kategorii dejme to mu do 5ti tisíc najdeš stroje, co vysajou shodně kvalitě. No a pak jde o to jak dlouho vydrží, jak má kterej vysavač vymyšlené detaily, schopnost odolat nástrahám domácnosti a v tom Miele se svýma spotřebičema je fakt na špičce. Ano, za 5 nebudeš mít 10 hlavic, turbokartáč, ale dostaneš odolnej stroj schopen fungovat desetiletí. Taky jde o to jak máš velkej byt či dům. Protože na 2+1 s 50m2 je asi uplně jedno co koupíš, protože to bude fungovat bez problému všechno (v dané skupině). My máme ale domek s plochou 200m2 kde rejdí vysávač na 2/3 plochy. Mám od nich myčku nádobí a vysavač a jsem moc spokojenej. Před Miele jsem doma utahal vysavač od elextroluxu...
Mě třeba u miele vyhovuje jejich systém plytlíků, hepa filtr a obecně bych řekl, že ta filtrace je udělaná dobře, protože je vysavač mimo pytlík pořád solidně čistej a nevyžaduje zvláštní pozornost, takže bordel všechen končí skutečně tam kde má a to je to co od luxu vyžaduju. Mám řadu S6xx v provozu 6 let
o 17.03.2014, 11:12 | páčka
máme SAMSUNG SC5670.je to nižší třída ale nám selíbila nádobka na rukojeti která zachytí chlupy od naší kočky a nemusíme furt měnit sáčky
o 17.03.2014, 15:08 | Pekys
O_O: díky, mrknu na tu řadu.
o 17.03.2014, 21:15 | Rajdlos
Tuším, že mám model S5. Ono celkově od Miele s ničím asi chybu neuděláš, v diskuzích je jen opěvují.
o 18.03.2014, 14:44 | Pekys
Co jsem koukal, tak rozdíly budou asi minimální, všechno co má kolečko na ovládání, tak stojí 5-6k, co to má elektronicky, tak stojí 8-10k. Takže zkusím asi S8310, kterej jsem ted našel a je to taková střední cesta.
Díky za tipy
o 18.03.2014, 15:00 | FSAL
mam tendle [ Link ] a muzu jenom doporucit, jen teda oproti predchozimu vysavaci me rozciluje, ze kdyz s nim vjedu na koberec, tak ho musim prepnout na kobercovej rezim (ubrat saci vykon), jinak mam smulicku a nehnu s tou hubici a taham koberec po podlaze :)

hubice na pevnou podlahu je super a prisvicovani v tmavejch mistech taky good, hepa sacky sou udajne vo kouda drazsi (kupoval sem 4 za cca 300), ale to neresim
o 09.11.2016, 15:41 | madmaik
Ja s dovolenim obnovim starsi tema,shanim vysavac do malyho dvojpokojovybo bytu kde jsou kocky. Jak si s tim poradi bezsackovej vysavac? Konkretne me zaujala tahle nabidka. [ Link ] Jestly ma vubec smysl nad tim uvazovat?
o 09.05.2020, 08:50 | KaZaN | Upraveno: 2020-05-09 10:55:02
Vláken o vysavačích je tu několik, tak otvírám to s nejčerstvějším příspěvkem :-D
Po 13ti letech se mi z Dysona DC11 [ Link ] zahulilo a po letech plných otroctví a utrpení to s náma vzdal :-( Trochu jsem doufal, že vydrží než dostavíme a možná přece jen půjdu do centrálního vysavače, ale samou nedočkavostí mi plány překazil.
No ale marně hledám náhradu, oni už jako nedělaj "normální" vysavače? Pochopil jsem správně, že jsou nějaký nový regulativa, že vysavač nesmí mít velkej výkon? WTF? A když koukám do podivnýho portfolia Dysonu, tak krom nepřehlednosti a většinou i nedostupnosti vidím jen samý tyčový ludry, nejlíp s akumulátorem... Heeeeelp, chci normální, výkonnej vysavač, co vysaje vše a všude, s příslušenstvím na koberce i rovný podlahy, s nástavci, abych vysál gauč, pod gaučem, v autě, všude prostě, včetně toho, abych tam nasadil odsávačku a vysál smráděti nudle z rypáčku... tohle asi ty tyčový keply neuměj nebo jo? Na informace a detaily jsou ty marketingový úlety dost skoupý. Chci aby to neprášilo, neřvalo, aby se to dobře skladovalo/sklízelo/skládalo, aby se to jednoduše vysypávalo aniž bych musel svý alergický pracky strkat do nějaký hromady sajrajtu...chci prostě zpátky svýho Dysona :-D nebo jeho vytuněnějšího o 13 let mladšího brášku....
Máte někdo přehled a nějakej tip na vhodnej soudobej typ? Jsem konzervativní posera, když nevěřím, že mi nějakej akumulátorovej paskvil vysaje tak jako pořádně nadupanej motorák s vocasem do zásuvky? Jsou k těm tyčovejm hvězdám současnosti ve výbavě nějaký ty serepetičky, aby to zmáklo vše v domácnosti jako klasickej vysavač a nebo jsou to jen vozítka na projížďky po volných plochách? A co ty baterky, to jako každej rok hurá pro novou baterku, protože s tou původní už je to jen vrčící jezevec co vysaje ledatak unavenýho pavouka, kterej tam vleze omylem sám?
Dííííky za každou radu....
o 09.05.2020, 09:23 | mourl
také vybírám nový vysavač, dneska se neudává už "příkon" ale sací výkon = to je to nové nařízení EU...alespoň se v tom člověk vyzná. Alespoň to donutilo výrobce se snažit s designem a ne jenom tam nacpat co největší motor a ono to nějak bude fungovat...
Za mě, měli jsme bezsáčkovou ETU a bezsáčkový už nechci ani vidět. Zlatý sáčky, vytáhneš, vyhodíš. Ty bezsáčkový to otevřít, všude se to sype,pak to vymejt, prášíš si s tím doma.....už ne
Zatím mám jako ve výběru v TOP Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA je to teda celkem raketa za vysavač ale dle Dtestu atp. je to TOP
Případně někdo nějakej tip? 3kk byt lamino podlahy + kočka (ze který to teda fakt lítá)
o 09.05.2020, 10:38 | KaZaN | Upraveno: 2020-05-09 14:00:14
mourl jako ja chápu, že někdo má radši ty pytle, ale já vyndám (teda vyndaval :-( ) celej ten vršek s ním jsem buď rovnou do popelnice nebo do pytle do koše jen stiknutím vysypal ten bordel a bylo, pravda někdy mne vyprudil chuchvalec bordelu s vlasama, pro kterej se muselo do nadoby nakonec sahnout - to jsem ale koukal, že ty novější modely už tam měly udělátko, že jsi to takovým táhlem jako vytlačil/setřel všechno ven. Mne právě zase prudí měnit ty pytlíky, nasazovat...koukat jestli je nebo není skoro plnej..takhle jsem jasně viděl, jak na tom jsem... asi obě varianty jsou good, mi přijde, že pytlíkovec má větší šanci nepustit nic ven, ale zase že dřív ztratí tah, když se plní... ta obsluha už je asi podle každýho vkusu nebo zvyku...
o 09.05.2020, 11:59 | KaZaN
Ty jo tak čtu co se dá a moc mi teda nepřijde, že by se namáhali uvádět jaký má vysavač sací výkon, většinou je tam stále příkon, což je zjevně parametr, který max něco naznačuje, ale může to naznačovat, že je to křáp co jen žere, ale nesaje, stejně jako to může být naopak zázračný dítě pokroku a vývoje, žrát nic a sát jak chobot slonice v říji, v podstatě perpetuum mobile... Případně tam uvádí nějakou roční spotřebu, což mi teda taky moc nepomáhá s výběrem.
o 11.05.2020, 08:57 | vlados_dyk
Ahoj, už pár let mám Rowenta Silence Force a naprostá spokojenost. Látkový pytlíky, stojí pár korun v elektro, výkon dostatečnej na podlahu i koberec, plno nástavců a hlavně je tichoučkej, že můžeš koukat na telku a při tom vysávat. Je to už starší typ, ale Silence Force dělají pořád. Cenově bude tak 4-5tis tipuju, já kupoval kdysi v akci před Vánoci za půlku prakticky.
o 11.05.2020, 10:33 | KaZaN
No my teda zatím vočumujem Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA za pytlíkový a Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine za bezsáčkovce. Na tu Rowentu se jdu mrknout. Moc moudrej z toho nejsem, samý hype žvásty a marketing, oslava funkcí, který považuju za samozřejmost už deset let, ale nějaký porovnatelný parametry, bída....
o 11.05.2020, 14:02 | vlados_dyk
můžu ti vytáhnout případně nějaký data z Dtestu, tam testujou celkem pravidelně. Jen doplním, že mám Silence Force Extreme, což byla nejvyšší řada. V ceně hlavice na koberec s kartáčem, hlavice na hladký povrchy do vinglu, ta je bomba. Pak malej nástavec na sedačku třeba a štěrbinovej. Výkon velkej, sáčky levný, tichej. V poslední době dobře vycházel nějakej Electrolux EUOgreen, kolem 5-6tis. myslim
o 13.05.2020, 01:23 | KaZaN
vlados_dyk : Tak DTest by se hodil, kdyby Tě to moc nezadřelo, určitě by to pomohlo s výběrem...samozřejmě by mne zajímali tyhle tři kousci:
Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA
Miele Blizzard CX1 Comfort EcoLine
Rowenta Silence Force Extreme (v těch 50ti variantách co prodávaj ale aby se divočák vyznal)
o 13.05.2020, 05:21 | Milhauzz
Já si sehnal starší Rainbow, pak známýmu, švagrové, tátovi, druhýmu známýmu ... a pak sem ještě pořídil jeden do foroty. Sice sem si připadal jednu dobu jako dealer, ale všcihni si mlaskaj. Ano, design podnikatelskýho baroka a původní cenovka je strašidelná, ale funguje to.
o 24.05.2020, 01:34 | KaZaN
Nakonec to vidím na Rowenta RO8396EA Silence Force Multicyclonic Animal Care Pro, sice teda omdlívám z 10kg a z ceny, ale nemám sílu to dál pitvat, dokonalej stroj stejně neexistuje a mýho Dysonka mi už nic nevrátí :-D
o 25.05.2020, 13:13 | CervinVega
Kup Sněco od Miele a už nad tím nebreč... ty bez pytlíku jsou slepá větev do domácnosti, také jsem si tím prošel...
o 28.05.2020, 12:21 | cupra.165
Mám už nějakých 25 let Vorwerk a naprostá spokojenost. Mám perfetní turbo klepač, umí se přicucnout, že koberec hrne z podlahy :-)
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3212 sekund.