Auto HI-FI Club CZ

autohifi,auto hi-fi,auto hifi,autohificlub,auto hi-fi club,club, klub,fórum,autorádio,autozesilovač,autorádio cd,autorádio mp3,autorádio dvd, tuning,srazy,tuningshow,klub,emma,dbdrag,tuning,autotuning,carstyling, tlumeni, Alpine,octavia,Brax,Denon,Clarion,Pioneer,Sony,panasonic,Helix, Dynamat,dego,Hertz,Audison,Fusion,McIntosh,Focal,Rockford Fosgate,Dynaudio,JBL,xenony,becker,jvc,kenwood,ground zero,dietz,morel doorboardy ,zapojeni,felicia,pioneer,peugeot,zastavba,audio,306,repro,golf,instalace,dls,4x100,FELICIE,morpheus,helix,audi(forum)

o

Forum > Autohifi > SQ instal

 o Navštíveno 4079x o
o 23.08.2022, 21:26 | Hromaldinho
Ahoj chtěl bych poradit co koupit za SQ reproduktory a zesilovač
repro 10-15kcca
zesik 10-20kcca


o 23.08.2022, 21:49 | kiklop32 | Upraveno: 2022-08-24 18:40:31
Chce to trochu víc informací.

Velikost repro?
Subwoofer?
2 way, 3 way?
Auto?
Určitě DSP, bez toho zbytečná investice
HU, Fiio?
Vytlumeno je?

Obecně to chce hodně peněz do DSP a repro, zesilovač až na třetím místě. Pokud teda není zesilovač včetně DSP.
Tlumení je základ a celé SQ stojí za prd bez subwooferu.
o 24.08.2022, 04:43 | Hromaldinho
No repro 165 ale nevím jestli 2 nebo 3 pásmo
Koukal jsem na nějaký helix s dsp a vytlumeno bude ????
Rádio nejspíš originální ve VW golf 6
o 24.08.2022, 09:46 | TommyDS | Upraveno: 2022-08-24 12:30:15
Podla toho co pises asi nehladas nejaky high-end ale skor nieco co zahra cisto a kvalitne (ak bude zdroj zabudovane radio tak to vidim aj tak na mp3 resp spotify - spravne ? )
Tym padom by som isiel jednoduchou koncepciou, tzn. lepsie 2pasmo dopredu a zosik so zabudovanym DSP a najlepsie s dalsim koax alebo optickym vstupom pre neskorsie pripojenie externeho zdroja zvuku (fio, iphone a ine)
Zosiky skus pozriet napriklad Steg SDSP6 alebo Zapco ST-6X DSP III - na kompa v aktive budu bez problemov postacovat a 2premostene kanaly aj na decentny 8 resp 10palcovy sub
Reproduktory - ak je to seriove audio mali by tam byt klasicke 16ky (na zadne repra by som sa vykaslal) - tu je vyber fakt velky - by som mozno pozeral take sady ako Morel Tempo Ultra 602 , ESB audio 3.6K2 alebo Steg SG650C …
a samozrejme co je najpodstatnejsie - poriadna montaz a tlmenie (co ta bude stat dalsich 10-15tisic minimum) …
o 24.08.2022, 20:39 | Hromaldinho
Chci to tak nějak do 3000eur príští rok se chci zučastnit emmy v Německu :)
o 24.08.2022, 21:14 | TommyDS
tak prvy krok - komplet nastudovat pravidla a pozriet co sa zapocitava do cenoveho limitu …
o 24.08.2022, 21:40 | Hromaldinho | Upraveno: 2022-08-24 21:40:58
Tak nějak jsem už koukal ale pořád se nemohu rozhodnout :)
o 25.08.2022, 11:19 | Lokal11
Zapco rozhodně vynechej. Neumí se správně zapínat a lupe v reproduktorech. Vyzkoušené osobně. Steg jsem v ruce neměl ale nejlepší procesory jsou od Audiotec Fischer. Pokud nechceš hnát zvuk po optice volil bych Helix M SIX DSP. Poměr cena výkon super navíc má ADEP3 a vstupní eq, která z toho rádia co máš v autě maximálně pomůže zvuku. Ty radia po měření mají opravdu veliké freq. propady.
Z reproduktorů bych ti poradil FOCAl řadu Flax. Strkají do kaspy i výrazně dražší repro. Dost je používáme do VW a Škodovek. Vysoké citlivosti super dynamika a zvuk co předvádějí je za dané peníze těžko dosažitelný pro konkurenci.. Steg na ně nestačí.. Esb Kvalitou přednesu taky nic moc trošku navoněná bída mi to přišlo a to jsem slyšel i druhou nejvyšší řadu na zapcu řady z-ap. Morel bude chtít asi přeci jen trošku více výkonu jsou celkem žravé.
Jinak jak píše TommyDS chce to pořádně vytlumit a udělat vše pořádně. Každá instalace je tak dobrá jako její nejslabší článek. Použil bych kompatibilní hliníkové kroužky [ Link ] . Lepší než mdf podložky.
Pokuď by jsi chtěl více poradit i s případným naladěním systému kontaktuj mě do mailu.. Protože ladění a správné nastavené je 70 procent výsledného zvuku. Kor na Emme.
o 25.08.2022, 12:00 | kiklop32
Pokud se vleze, tak stredobasy mrknu na Micro precision 5.16 nebo 7.16.
o 25.08.2022, 13:10 | TommyDS | Upraveno: 2022-08-25 13:13:16
Lokal11 - ad Zapco ST-X, moze byt, sice ja som tuto skusenost nemal, ale pri niektorych seriach maju tazkosti s vystupnou kontrolou, takze stat sa moze. Ad Helix - na to som uplne zabudol, ale suhlas, produkty od Fischeru prechadzaju dobrymi inovaciami, ale seriu M az tak nepoznam (skor C a P). Ten Steg som pocul v install od Fortissimo, pre bezny (a sucasne aj celkom hlasity) posluch bolo dostacujuce...
Repra - toto je uz skor o preferenciach posluchaca, celkovo mi z tohto prispevku nejak vychadzalo, ze install je pre vlaste potesenie, info o sutazi EMMA trochu meni aj smerovanie - ale skor pre Hromaldinha ze sa vybral na velmi tazku cestu a ako pises, bude to aozaj hlavne o montazi a nastaveni (v Salzburgu som pocuval par aut, ktore uprimne ani neviem ako mohli vyhrat - ale chapem ze na konci dna to bolo o sucte bodov a nie len kvalite zvuku) ...
Kiklop32 - pri Micro neviem ako sa hybe cena, ale tiez dobra volba, v poslednom case vo vela install vidim 5.16kove stredobasy a 7-kove vyskace ...
o 25.08.2022, 13:58 | Lokal11
TommyDS. Salzburg ? Pro mě zklamání neslyšel jsem snad jediné auto, které bych řekl, že opravdu hraje. Přitom hw potenciál obrovský. Mrzelo mě ,že jsem ač přes pozvánku nepřihlásil své auto. By asi trošku chlapci zaplakali. Ovšem u mě je to aktuálně Extrémní instalace.
Finální instalace je postavena na
Focal Utopia M komplet front + 2x sw utopia M
Brax DSP a 2x Brax Matrix MX4PRO které jsou propojeny s DSP Koaxiálem Audioquest Carbon a USB HEC a s Fiio. Pokud budeš mít cestu na Prague Car festival zastav se na poslech. Ostřílený hifíci zmlsaný Home audiem nechápou co to předvádí. Ale jasně je to setup za 600t.
Upřímně už nevím co lidi táhne na EMMU. Jel jsem tam, že se inspiruju kouknu a poslechnu jiné značky pokecám a naposlouchám něco nového. Výsledek brutální zvuková nuda :( A to i u značek kde bych to nečekal. Třeba JL AUDIO a jejich aktiv naprostý průser. To snad ani nikdo neladil :D
Jinak sry za bezpředmětný příspěvek ale určitě ti pomůžeme stači jen dobře zvolit a výsledek i za malé peníze dokáže bejt TOP. Ladím 3auta s DSP týdně, takže zkušenosti je opravdu mnoho :)
o 25.08.2022, 14:14 | TommyDS
Lokal11: OT - Tesla 3 od Tibi Czenkeho hrala, akurat na EMMA nesutazila :)
S ostatnym suhlasim - aj pri showcaroch mi stacilo strcit hlavu do aut a vobec to nemalo dusu ...
o 25.08.2022, 14:21 | Hromaldinho
Samozřejmě to chci i pro vlastní potěšení ale chci si někde zasoutěžit a v Čechách nic pořádně není krom Db Drag
o 25.08.2022, 17:03 | Lokal11
Doraž na Soundpro 17.9.2022. Měla bejt soutěž tento víkend ale museli jsme ji přesunout na září. na FB najdeš další kola co budou. Můžeme tam popovídat i o té EMME. Pokud tento termín nevyhovuje tak další kolo Prague Car Festival 29-30 října. A týden na to Finále na akci KOLA v Lysé nad Labem.
o 25.08.2022, 20:08 | Hromaldinho
No ja jsem ted v Německu tak jindy třeba
o 25.08.2022, 20:08 | Hromaldinho
a to bude ta soutěž i příští rok?popřípadě maš nejaky odkaz ? prosim
o  Zpět  o  Nahoru
o
 

Vložit nový příspěvek do fóra


  Pro vložení příspěvku musíte být přihlášen/a.
Stránka vygenerována za 0.3264 sekund.